czyli wszystko o ubezpieczeniach
"Warto pamietać, że dobra Polisa Ubezpieczeniowa
stanowi najlepsze koło ratunkowe
w nieprzewidzianych zdarzeniach losowych."


Ubezpieczenie OC ciężarowe

Ubezpieczenia OC AC NNW ciężarowe, ubezpieczenie samochodu ciężarowego

Wszystkich posiadaczy samochodów ciężarowych obowiązuje posiadanie ubezpieczenia oc. Jest to wymagane ubezpieczenie, za brak którego przewidziane są kary. Do obowiązkowego ubezpieczenia oc ciężarowych samochodów można dokupić różnego rodzaju ubezpieczenia dobrowolne. Zalicza się do nich ubezpieczenie ac ciężarowych samochodów a także ubezpieczenie NNW ciężarowych samochodów. Korzystne oferty przygotowane są w specjalnych pakietach ubezpieczeń w skład, których wchodzą ubezpieczenia OC+AC+NNW. Przed wyborem polisy ubezpieczeniowej warto poznać oferowane warunki i ceny przez różne Firmy Ubezpieczeniowe aby mieć porównanie. Jeżeli takie same warunki ubezpieczenia oc samochodu ciężarowego może otrzymać za nieco niższą cenę nie warto przepłacać.

Samochód ciężarowy ubezpieczenie Ubezpieczenie oc ciężarowe

Tak więc wszyscy posiadacze pojazdu zarejestrowanego w Polsce, czy to samochodu osobowego, samochodu ciężarowego, motocykla, motoroweru, naczepy, ciągnika, quada, skutera, przyczepy czy innego pojazdu mają obowiązek ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej) pojazdu. Ubezpieczenie OC obejmuje także samochody ciężarowe jak i auta z tak zwaną kratką.

Wiekszość firm wykorzystuje do użytku samochody ciężarowe ponieważ jest to bardziej opłacalne niż samochody osobowe. Korzyści oraz oszczędności płynące z posiadania aut ciężarowych są dość spore - można odliczać koszt podatku VAT od zakupionego paliwa napędowego, odpisać 100% podatku VAT przy zakupie takiego samochodu.

Ubezpieczenie ciężarówka Co powinien posiadać samochód aby został uznany za samochód ciężarowy? Każdy pojazd, którego ciężar nie przewyższa 3,5 tony a także który dedykowany jest do przewożenia maksimum 9 osób łącznie z kierowcą, będzie pojazdem osobowym. Prawo przewiduje mimo to możliwość posiadania aut, które w drodze przekwalifikowania, stały się pojazdami ciężarowymi. Są to auta z tzw. homologacją producenta albo dystrybutora, popularnie nazywane samochodami z kratką.

Taki samochód z kratką, nie jest już autem osobowym, tylko ciężarowym, a jego nośność przekracza 500kg. Płatnik podatku posiadający taki samochód, ma sposobność odliczyć podatek VAT przy jego zakupie lub dzierżawie, ale także może odpisać kwoty kupna paliwa napędowego, poświadczając je właściwymi rachunkami VAT.

Zgodnie z planem Ministerstwa Finansów z dniem 1 stycznia 2011 roku w życie wchodzą pewne ograniczenia co do samochodów z kratką. Spowodują one, że samochody z kratką zrównane będą z samochodami osobowymi. Nie będzie można odliczać VAT od paliwa do nich, a od ceny zakupu oraz rat leasingu odliczyć będzie można jedynie 60% VAT, jednak nie więcej niż 6.000 zł.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC posiadacza samochodu ciężarowego zapewnia ochronę w przypadku szkód wyrządzonych przez niego innym osobom. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów zarejestrowanych w Polsce.Strona Główna
ubezpieczenie samochodu
ubezpieczenie oc ciężarowe
ubezpieczenie motocykla
ubezpieczenie w podróży
Polisa ubezpieczeniowa
ubezpieczenie dla narciarzy
ubezpieczenie zdrowotne
ubezpieczenie dla firm
ubezpieczenia rolne
Polisa na życie
Najtańsze Ubezpieczenie
Kalkulator OCkorzystna polisa
Ocena : 9/10
Liczba ocen: 122